Ako na nezabudnuteľnú dovolenku s karavanom

Túžite po dobrodružnej dovolenke na kolesách? Prenajmite si karavan a objavte slovenskú prírodu cez okienko karavanu. Načerpajte čarovné zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete. Na čo sa treba pripraviť pred vytúženým výletom v obytnom karavane? Na ktorých miestach sa oplatí kempovať a podľa čoho postupovať pri výbere karavanu?

Ako na nezabudnuteľnú dovolenku s karavanom
Ako na nezabudnuteľnú dovolenku s karavanom (zdroj: Pixabay.com)

Čo je nevyhnutné vedieť pred začiatkom cesty

V prvom rade si naplánujte trasu výletu. Vďaka podrobnému plánu sa budete cítiť istejšie a ľahko nájdete pri cieľových destináciách najbližšie autokempingy. Odporúčame si v nich vopred rezervovať miesto. Po príchode by ste mali obdržať mapku autokumpu a kľúč k elektrickej prípojke. Ak sa stane, že je kemp plný, môžete prespať aj na vyhradenom parkovisku. Najlepšie tipy kam na výlet do prírody v okolí kempu vám prezradí personál na recepcii.

Praktické tipy v autokempingu:

Po zaparkovaní dbajte na vyváženie vozidla pomocou podložiek do roviny. Vpravo od karavanu si nechajte dostatok priestoru na stolovanie či markízu. Prestavte elektrický zdroj napájania na externú sieť a pripojte sa na prípojku autokempu.

Kde kempovať? 6 jedinečných miest naprieč Slovenskom

Ponúkame vám výber 6 úžasných autokempingov, ktoré vám zabezpečia bezproblémové nocovanie. Mnohé z nich dokonca organizujú animačné programy v zábavných parkoch. Ak teda plánujete výlety s deťmi, výber autokempu zvážte aj z tohto hľadiska.

Východné a Severné Slovensko

1. Rijo Camping Stará Lesná – hneď pod majestátnymi pahorkami Vysokých Tatier nájdete kemp, ktorý je zároveň bránou do lesa s možnosťou objednania horského sprievodcu.
2. ATC Bystrina – pokojné miesto Liptova zasadené do nádhernej prírody so športovým zariadením.
3. Kemp Tíšava pri Domaši – okrem blízkosti vody je kemp Tíšava obohatený kozubmi, kde si môžete vychutnať rodinnú grilovačku.

Západné a Stredné Slovensko

1. Oáza kemp v Nových Zámkoch – leží na brehu rieky Váh s krásnymi pieskovými plážami, ktoré sú ideálne na bezstarostný oddych počas letných dní.
2. Kemping Thermalpark v Dunajskej Strede – nachádza sa v areáli kúpaliska, kde majú návštevníci kempingu vstup zdarma.
3. Camp Pacho pri Prievidzi – vyniká drevenými prístreškami pre karavany, detským parkom a krytými ohniskami. Dokonca si tu môžete požičať elektrické bicykle a vybrať si jeden z tipov, kam na výlet Stredné Slovensko na dvoch kolesách.

Hlavné kritériá výberu ideálneho karavanu

Pri prenájme alebo kúpe karavanu je dôležité, aby ste sa riadili podľa vašich predstáv. Potrebujete karavan pre rodinu alebo pár? Dbajte na rozmiestnenie a veľkosť postelí, aby ste zabezpečili čo najväčšie pohodlie. Ak sa chystáte jazdiť „divoko“ mimo kempov, je potrebné zabezpečiť lepšie vybavenie interiéru. Je na vás či preferujete karavan s jednoduchou markízou, alebo chcete väčší vonkajší priestor s predstanom. Pri výbere ideálneho karavanu vám určite poradí odborný personál a spoločne doladíte detaily.

Ak sa už rozhodnete ísť kamkoľvek, dúfame, že aj vďaka nášmu návodu zažijete nezabudnuteľnú dovolenku s karavanom. Prajeme veľa šťastných kilometrov a ešte viac zážitkov na kolesách!

Komerčný článok