Eleganciu auta podtrhujú aj doplnky

Súčasná ponuka osobných vozidiel sa okrem množstva technických vymožeností môže pochváliť aj skvelým dizajnom. Elektronika, ktorá dohliada na chod a komfort jazdy, bezpečnostné prvky a nekonečná paleta farebných prevedení karosérií sú už na prvý pohľad tým, čo upúta náš zrak. Je tu však aj niekoľko doplnkov, ktoré možno nie sú hneď viditeľné, no ani jeden tátoš sa bez nich nezaobíde.

Eleganciu auta podtrhujú aj doplnky
Eleganciu auta podtrhujú aj doplnky (zdroj: komerčný článok)

Textilné koberčeky či gumové autorohože?

Sú deliacim prvkom medzi podlahou auta a interiérom, a zároveň zachytia väčšinu nánosov, ktoré si donesieme zvonka na topánkach. Áno, reč je o neoddeliteľnej súčasti našich áut – koberčekoch. Hoci ich materiálové prevedenie môže byť rôzne, tvoria významný doplnok výbavy interiéru vozidla. Pre niekoho praktický a úžitkový, pre iného reprezentatívny a štýlový. V každom prípade však majú spoločné jedno – chránia podlahu auta pred nečistotami a vlhkosťou. Ich účel je teda jasný, avšak aj v tomto prípade môže dizajnová stránka zatieniť tú praktickú.

Kým gumové rohože sú síce maximálne účelné, majú dlhú životnosť a podlahu v aute dokážu ochrániť tak pred nánosmi ako zničením, predsa ich len zriedka nájdeme v luxusnejších modeloch áut. Tie uprednostňujú najmä ich elegantnejšieho súrodenca, textilné koberčeky. Aj napriek rozdielnym materiálom a dizajnu plnia svoju funkciu rovnako dobre ako gumové rohože. Avšak ich jemnejšia povrchová štruktúra, farebná schéma prispôsobená interiéru vozidla a reprezentatívny vzhľad dodávajú celému interiéru na elegancii. Obidva typy sa tak podieľajú nielen na útulnosti a príjemnom dizajne interiéru vozidla, ale zároveň ho tiež chránia pred predčasným opotrebovaním.

Bez vane do kufra to jednoducho nejde

Pri batožinovom priestore je riziko opotrebovania či zašpinenia rovnako aktuálne ako pri podlahe auta. A hoci je tento priestor mimo zorného uhla okoloidúcich a na celkový vzhľad vozidla nemá žiaden vplyv, poriadok je tou najlepšou vizitkou majiteľa. Gumové alebo plastové vane určené na jeho ochranu sú tak doplnkom, bez ktorého by bolo veľmi náročné udržať v batožinovom priestore auta poriadok. Vyrábané na mieru pre konkrétny typ a značku tak presne kopírujú tvar kufra, čím pôsobia veľmi prirodzene a nerušivo. Ich vyvýšený okraj tvorí dokonalú bariéru medzi nečistotami vo vaničke auta a priestorom pod ním. Nepremokavý materiál nedovolí vlhkosti ani tekutinám preniknúť do interiéru batožinového priestoru, a tak mu zabezpečí dlhú životnosť bez viditeľného opotrebovania.

Je nad slnko jasné, že aj bežné doplnky, akými sú koberčeky či vane do kufra, dokážu pozdvihnúť estetickú stránku vozidla, a zároveň mu veľmi prirodzene predĺžiť životnosť a funkčnosť. Avšak na to, aby pôsobili vkusne, je treba venovať istú starostlivosť aj ich čisteniu a údržbe.

Komerčný článok