Príde zima, príde mráz – nové pneumatiky už máš?

Včera boli Vianoce a zajtra sú opäť? Aj vám sa zdá, že dni plynú rýchlo a niektoré činnosti sa opakujú každú chvíľu? Inak to nie je ani pri prezúvaní pneumatík. S príchodom chladnejších dní treba skontrolovať svoje staré zimné pneumatiky a prípadne si kúpiť nové.

Príde zima, príde mráz – nové pneumatiky už máš?
Príde zima, príde mráz – nové pneumatiky už máš? (zdroj: komerčný článok)

Zimné pneumatiky a vaše šoférske zručnosti

Bolo by zvláštne povedať, že vďaka zimným pneumatikám sa vám na cestách nič nestane, pretože všetko je otázka súhry okolností a toho slávneho KEBY… Keby bola cesta odhrnutá, keby ten pred vami nebol náhle spomalil, keby do vás ten vedľa nevrazil, keby ste zbadali zákrutu skôr… Dalo by sa ešte menovať, avšak vy už viete, že na cestách nie vždy stačí ovládať predpisy a svoje vozidlo, ale zaiste je potrebná aj istá dávka šťastia, teda treba stretnúť na vozovke len takých vodičov, ktorí to s autom vedia rovnako ako vy. Ak však jazdíte naozaj s rozvahou a podľa predpisov, výber tých správnych pneumatík vám dokáže pomôcť dostať sa šťastne do cieľa. Je to niečo podobné, ako keď si pred odchodom z domu miesto letných poltopánok obujte poriadnu zateplenú obuv s protišmykovými vlastnosťami. Pred nástupom jesene skontrolujte teda nielen stav vašej obuvi, ale aj dezén uskladnených zimných pneumatík, aby ste v prípade potreby mohli hneď zareagovať a objednať si nové.

Na zimných pneumatikách sánkovačka nehrozí

Nie je žiadnou zvláštnosťou, že materiálové zloženie letných a zimných gúm sa od seba líši. Rozdielne teploty vozovky či v zime posypy soľou, pieskom či štrkom dajú pneumatikám zabrať, a preto by sme prezúvanie gúm nemali brať ako trápnu povinnosť. Veď to robíme pre seba, našu bezpečnosť, a koniec koncov aj bezpečnosť tých, ktorí sa s nami na cestách ocitnú. Na kvalitných zimných pneumatikách sa bezpečne odveziete do práce za akéhokoľvek počasia a pokojne vycestujte aj na dovolenku do hôr. Klzký (mokrý alebo zamrznutý) terén nebude pre vaše auto výzva na sánkovačku, ale výzva pre vaše zimné pneumatiky, aby vás na tú sánkovačku bezpečne dopravili. Kvalitné pneumatiky jazdia nehlučne, poslúchajú vaše príkazy a navyše šetria pohonnými hmotami, preto sa oplatí zainvestovať aj do značkových produktov.

Komerčný článok