Upútajte pozornosť s nástennými svietidlami

Máte doma obrazy, na ktoré ste hrdí, pretože prezentujú vás alebo jednoducho len váš dobrý vkus? No nemusia to byť len obrazy, ale aj rozmanité nástenné dekorácie, fotografie či predmety na policiach, ktoré sa stali čestnými doplnkami vášho domova či firmy. Upozornite na ne vďaka vhodne zvoleným nástenným svietidlám.

Upútajte pozornosť s nástennými svietidlami
Upútajte pozornosť s nástennými svietidlami (zdroj: komerčný článok)

Nástenné svietidlá v modernom priestore nesmú chýbať

Nielen doma, ale aj v komerčných priestoroch toho na stenách visí množstvo. Kým niektoré predmety majú umeleckú hodnotu, ďalšie slúžia na lepšiu orientáciu v priestore alebo prezentáciu firmy. Nástenné svietidlá by nemali chýbať všade tam, kde chcete ľuďom naznačiť, aby sa na chvíľu zastavili a zamerali na to, čo osvetľujú. Kým doma to môžu byť fotografie rodiny či umelecké diela, v hoteloch či veľkých komerčných budovách to sú orientačné tabule, plány či značky. Nástenné svietidlo nielen umožní vidieť predmet dokonale osvetlený, ale takisto dokážu veľmi efektne osvetliť tmavé kúty miestnosti, schodísk či chodieb. Vyniknú rovnako v kuchyni nad pracovnou doskou, ako v spálni pri manželskej posteli alebo v obývačke pri obľúbenom kresle a knižnici. Stačí len zvoliť vhodný dizajn a výsledok nemôže byť iný ako dokonalý. Nástenné lampy zohrávajú veľkú úlohu aj v prípade, že chcete v priestore vykúzliť špeciálnu atmosféru.

Osvetlenie na mieru aj pre vás

Na mieru nám vyrobia auto, oblečenie, sedačku, tak prečo nie aj osvetlenie? Stačí prísť do špecializovanej predajne s osvetlením s dobrým nápadom, ale pokojne aj bez neho, hlavne nezabudnite plán domu či firmy, podľa ktorého vám špecialisti dokážu navrhnúť osvetlenie na mieru. Čo to znamená? Vyberú vo svojej predajni také druhy svietidiel, ktoré sa budú do priestoru hodiť nielen dizajnovo, ale aj účelovo. Zharmonizujú stropné, nástenné či bodové svietidlá a umiestnia ich na miesta, kde budú najpotrebnejšie. Samozrejmosťou je, že osvetlenie navrhnú tak, aby ste jeho intenzitu mohli meniť podľa vlastných predstáv, nie vždy predsa potrebujeme vidieť aj tú najmenšiu smietku na podlahe. Niekedy je to o atmosfére, o svetle tlmenom, pripomínajúcom svit sviečky, pri ktorom sa vieme správne naladiť alebo si odpočinúť. Zverte sa do rúk odborníkov a osvetlite svoju domácnosť alebo firmu kvalitnými svietidlami.

Komerčný článok