Úzke alebo široké, modré či čierne – ako si vybrať tie správne džínsy?

Džínsy sú momentálne veľkým hitom. Je to hlavne kvôli ich variabilnosti – môžete si ich dať do práce, na párty a pokojne aj na nejakú slávnostnejšiu udalosť, ak ich zladíte elegantne. Kľúčové je to, aby vám sedeli správne a boli vám pohodlné. Inak sa v nich nebudete cítiť dobre a to si všimne aj okolie. Aký zvoliť strih, farbu a materiál ?

Úzke alebo široké, modré či čierne – ako si vybrať tie správne džínsy? (Foto: unsplash.com)

Materiál

Na to, aby vám džínsy vydržali čo najdlhšie je dôležité, aby boli vyrobené zo správneho materiálu. Keď si ich kupujete, tak siahajte po tých, ktoré sú prevažne vyrobené z bavlny. Ideálne je, aby boli 100 % bavlnené. To zabezpečí ich pevnosť, udržanie farby a tvaru. Do obtiahnutých džínsov sa pridáva aj elastan, no nemalo by ho tam byť viac ako 10 %. V opačnom prípade by sa mohli rifle rýchlejšie roztiahnuť alebo sa v nich vyderie diera.

Farba

Keďže sú rifle takým obľúbeným kúskom, vyrába ich už takmer každý obchod s oblečením, a to v rôznych farbách, strihoch a materiáloch. Ako zistíte, ktorá farba džínsov je pre vás tá najlepšia? Najprv si vyskúšajte džínsy všetkých farieb – svetlo modré, tmavo a stredne modré, čierne, biele. Podľa toho zistíte, čo vašej postave najviac svedčí a čo sa páči vám. Je možné, že sa vám bude páčiť všetko. V tom prípade si kúpte jedny rifle v každej farbe a to vám úplne postačí. Ak preferujete jednu farbu, tak si nakúpte viacero džínsov, no iných strihov. 

Strih

Strihov je hneď niekoľko. Môžu to byť džínsy s vysokým, stredným alebo nízkym pásom. Obtiahnuté rifle, rovné, zvonové, široké alebo balónové. Ak máte kratšie nohy, tak siahajte po rifliach, ktoré sú s vysokým pásom, to ich opticky predĺži. Pri kratšom trupe a dlhých nohách je to zas naopak – ideálne sú rifle so stredným alebo nízkym pásom. Strih nohavice si vyberajte podľa toho, čo sa vám páči a v čom sa cítite najpohodlnejšie. Všeobecne platí, že pohodlnejšie sú mom jeans alebo teda voľnejšie džínsy.