Kapsulový šatník aj pre mužov? Prečo nie!

Móda je už dnes rozšírená do všetkých možných oblastí. Aj tak však stále existujú termíny, ktoré sú pre niekoho úplne neznámymi. Jedným z nich je napríklad termín kapsulový šatník. Hoci ženy obvykle tušia, čo by si mali kúpiť, aby si ho doma vytvorili – máloktorý muž im môže konkurovať. A pritom je kapsulový šatník výhodný pre obe pohlavia! O čo ide?

Kapsulový šatník aj pre mužov? Prečo nie!
(zdroj: unsplash.com)

Kombinujte v pohodlí

Najmä počas “doby covidovej”, kedy sme boli prevažnú časť dňa zavretí medzi štyrmi stenami sme si všetci obľúbili ležernú módu, ktorá pozostávala napríklad z jedného trička a teplákov. Aj po otvorení podnikov, firiem a spoločenského života však nemusíte na ležérnosť zanevrieť, najmä ak ide o spojenie elegancie a ležérnosti, ktoré sa hodí na všetky možné príležitosti. Ležérnosť znamená najmä pohodlie. Aj v tomto smere platí, že všetko má svoje hranice – takže je dobré vytvoriť kombinovaním dokonalý celok.

Eleganciu dosiahnete užšími strihmi, neutrálnymi farbami alebo oblečením, ktoré je vhodné výlučne na konkrétnu udalosť. A práve v tomto smere vám veľmi môže pomôcť kapsulový šatník, ktorého cieľom je mať pár kvalitných kúskov a môcť ich kombinovať. Mali by sa hodiť na každú príležitosť.

Poltopánky, džínsy a tepláky – a máte polovicu šatníka

A ktoré kúsky konkrétne k ležérnemu outfitu a kapsulovému šatníku patria? Jednoznačne sú veľmi dôležitým kúskom športové poltopánky, ktoré sú síce pohodlné, ale viete ich skombinovať aj s formálnym oblečením. Obuv je zrkadlom osobnosti, a to platí aj v prípade tej pánskej. Dbajte predovšetkým na materiál a neutrálne zemité tóny.

Aj správne zvolené tenisky môžete kombinovať s rozmanitými outfitmi – najlepšia farba na kombinovanie je napríklad béžová a hnedá. Chýbať by vo vašom šatníku nemali ani džínsy. Podstatné je, aby boli kvalitné a mali by vám dobre sedieť, takže si vyhraďte na ich hľadanie dostatok času. Ich výhodou je možnosť kombinovania naozaj s čímkoľvek. Podobne je to aj s teplákmi. V súčasnosti sú už moderné pánske tepláky základom každého pánskeho šatníka a nosia sa aj na formálnejšie príležitosti, než len na cestu do fitka či po dome.

Koženka alebo riflovka?

Ku kúskom, ktoré sa hodia naozaj ku všetkému, patrí aj sveter. Môžete si ho dať vždy, keď si nebudete mať čo obliecť. Zahreje počas chladnejších dní a ani ním nič nepokazíte. Pri jeho výbere sa zamerajte najmä na zloženie, dizajn a farbu. Synonymom ležérnej elegancie je športové sako. Budete v ňom vyzerať štýlovo, elegantne aj trendy zároveň. Pod takéto sako si môžete obliecť akékoľvek basic tričko, poprípade spomínaný sveter, pričom nezabúdajte na správne kombinácie farieb.

V kapsulovom šatníku by určite nemala chýbať ani klasická a obľúbená čierna pánska koženka. V tej zažiarite na rockovom koncerte, ale aj na nákupoch v samoobsluhe. Inou voľbou bundy je ešte džínsová bunda, ktorá je tiež multifunkčná v rámci nosenia na akúkoľvek príležitosť.

Komerčný článok