Podľa čoho vybrať konferenčný stolík do obývačky?

Konferenčný stolík by mal ladiť s ostatným vybavením, tiež by však mal zodpovedať aj spôsobu používania – preto by ste pred jeho kúpou mali brať do úvahy nielen estetickú, ale aj praktickú úlohu stolíka.

Konferenčný stolík patrí k základnému vybaveniu každej obývačky. Medzi základné kritériá jeho výberu patria: vzhľad, tvar, veľkosť, výška, materiál i kvalita prevedenia. Odhadnúť ideálnu výšku konferenčného stolíka nie je zložité, určuje ju sedacia súprava. Konferenčný stolík by mal byť zhruba rovnako vysoký ako sedačka. Inak povedané, plochu stolíka by ste mali mať neustále po ruke. Pozor, konferenčný stolík nenahrádza jedálenský stôl. Slúži iba na odkladanie drobného občerstvenia, kníh, časopisov či ovládačov na televíziu. Pred nákupom si určite zmerajte výšku sedacej súpravy, vyhnete sa tak kúpe príliš nízkeho alebo naopak príliš vysokého konferenčného stolíka. Hrana stolíka by sa mala nachádzať v rovnakej výške ako hrana sedadla.

Podľa čoho vybrať konferenčný stolík do obývačky?
Podľa čoho vybrať konferenčný stolík do obývačky? (zdroj: komerčný článok)

Tvar stolíka by mal ladiť s ostatným vybavením

Zaobstarať si môžete stolík rôznych veľkostí a tvarov – v ponuke mojnabytok.sk nájdete obdĺžnik, štvorec, kruh či ovál. Tu platí, že by mal korešpondovať nielen so sedacou súpravou, ale aj s ďalším nábytkom a zvyškom miestnosti. Rešpektujte pri výbere stolíka štýl, v ktorom máte obývačku zariadenú. Zaujímavým variantom sú napríklad dva menšie stolíky vložené do seba, ktoré sa hodia nielen do malých priestorov. Populárne sú aj stolíky s úložným priestorom na časopisy, knihy a ovládače.

Podľa čoho vybrať konferenčný stolík do obývačky?
(zdroj: komerčný článok)

Aký materiál zvoliť?

Drevo, kov, sklo alebo plast? Drevené konferenčné stolíky sú klasikou, sklenené pôsobia elegantne a plastové sú mimoriadne trendy. Výber materiálu voľte podľa ostatného vybavenia. Univerzálnym riešením sú sklenené stoly kombinované s inými materiálmi. Ak ani napriek našim radám neviete, aký konferenčný stolík vybrať do vašej obývačky, stavte na jednoduchý štvorcový konferenčný stolík vyrobený z dreva alebo zo skla so spodnou poličkou. Je praktický, hodí sa takmer do každej obývačky a dobre vám poslúži.

Podľa čoho vybrať konferenčný stolík do obývačky?
(zdroj: komerčný článok)

Komerčný článok